top of page
Banner_pilt-07
Banner_pilt-06
Banner_pilt-05
Banner_pilt-04
Banner_pilt-02
Banner_pilt-01
Banner_pilt-03

Meie talupidajate ühised

pingutused ja koostöö

hoiavad elus maaelu.

Meist

Saaremaa Talupidajate Liit on 1989. aastal asutatud mittetulundusühing, mis ühendab Saare maakonna talunikke ja teisi põllumajandusliku tootmise ja - teenindamisega tegelevaid füüsilisi ja juriidilisi isikuid. Kui algaastatel oli meie põhiliseks tegevuseks, keda siis märgatavalt rohkem oli, kui tänasel päeval (meid on 70 ligi), majanduslike huvide kaitsmine, siis praegu on meie põhitegevuseks liikmetele vajaliku info kättesaadavuse tagamine, turundustegevuse arendamine ja maaelu mitmekülgsete tahkude tutvustamine nii oma liikmetele kui väljapoole ühingut. Seda viimast eriti neile, kes on seisukohal, et maal elada ja seal ellu jääda pole võimalik.  

Meie tegevused

Talupidajate Liit korraldab õppepäevi, seminare, koolitusi nii oma liikmetele kui kõigile teistele huvilistele alates lasteaialastest ja lõpetades poliitikute ning teiste maaelu suhtes umbusklikult meelestatud kodanikega. Aga me oleme veendunud, meie talupidajate ühised pingutused ja koostöö hoiavad elus maaelu, me toidame ära Eesti rahva ja oleme julgeolekugarantiiks Eesti iseseisvusele.

Lühikeste Tarneahelate Projekt
Saaremaa_Maamess_FB-01.jpg

Tartu Maamess 2019.

Saaremaa Talupidajate Liidu Lühikeste Tarneahelate Projekt on  viie aastane projekt 16.04.2016 -15.04.2021 mille tegevused viiakse läbi toetusega  MAK 2014-2020 meedest 16.4 Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus.

Projekti üldine eesmärk on arendada Saaremaa väiketootjate otseturunduse müügikanaleid nii Saaremaal kui ka mandril. Eesmärgi saavutamiseks STL toetab Eestimaa Talupidajate Liidu poolt loodud katusbrändi Ehtne Talutoit ja arendab müügi logistikat koostöös mandri OTTidega. (OTT on lühend Otse Tootjalt Tarbijani. OTTid on kodanikualgatuslikud võrgustikud üle Eesti mis organiseerivad toidumüüki otse tootjalt tarbijani ilma vahendustasuta.)

Projekti tegevused

1. Hoida andmed tootjate kohta e-kataloogis ajakohasena. Reklaamida tootjaid läbi kodulehe www.saareott.ee ja FB.

2. Koostada trükitud kataloog kõikidest tootjatest ja nende toodetest, eesti ja inglise keelne versioon. Arvestatud on ühe kordustrükiga. Jagada kataloogi  messidel, laatadel, info punktides, toitlustus ettevõtetele, otsepostitus jne.

3. Organiseerida kahepäevane suur müügiüritus Saaremaal Talust Taldrikuni kord aastas kus osalevad väiketootjad Saaremaalt ning Ehtne Talutoidu ja OTTide tootjad mandrilt. 

4. Osaleda laatadel ja messidel: Ehtne Talutoidu laatadel Tallinna kaubanduskeskustes ning Ehtne Talutoidu eri-laatadel, Eestimaa Talupidajate Liidu aastaüritusel Talupäeval, Tallinna Toidumessil, Tartu Maamessil, Viljandi Hansapäevadel ning Talutoidu Karavanil.

5. Arendada logistikat ja luua vaheladu, kus tootjad saavad kaupa ajutiselt hoida, seda komplekteerida ja pakendada ja edasi toimetada tellijatele Saaremaal ja mandril.

Oodatavad tulemused

Loodud ja kinnistatud on uued otseturustuskanalid. Talupidajatel ja väike toidutootjatel on suurenenud kindlus kindlates tarneahelates  osalemiseks. Projektis osalejad on suutnud varasemast edukamalt turustada oma toodangut ja saanud kindluse tootmise jätkamiseks, laiendamiseks ja/või arendamiseks. On selgeks saanud, et võrgustikud on tootjatele suureks abiks oma toodete realiseerimisel. Aidatud kaasa logistika, laomajanduse ja transpordikorralduse praktilise ja know-how tasandi arengule. Kohalik toit jõuab tarbijani kiirelt, värskena ja hea hinnaga, kuna vahendajad puuduvad või neid on vaid üks. Tarbijad harjuvad ettetellima kaupa tootjatelt. Tootjad harjuvad uute

e-platvormidega ja täidavad tellimisi õigeaegselt.

Uudised
2021_Toiumess.jpg

Saare maakonna käsitöö toidu tootjad 2021 Tallinna Toidumessil

Meie neljas osalemine Tallinna Toidumessil on edukalt läbi viidud. Sel aastal oli meil kohal Elda Distillery, Lille Catering, Muhu Liha ja Wösel (Öselwise OÜ).
Tänud tublidele müüjatele, tegevuste läbiviijatele ja kohalikku toitu hindavatele külastajatele!

Vaadake fotogaleriid.

E-turg.jpg

Telli talu toit otse
kohalikelt tootjatelt

Virtuaalne Talutoidu e-turg on kliendivaatena üsna hariliku e-poe moodi, kuid tootjale on tegu justkui osta.ee või Amazon müüjakeskkonnaga. Kui tarbija komplekteerib kauba ja maksab mugavalt ühes kohas, siis erinevad tootjad saavad tellimused oma kontole, kus tellimusi on mugav hallata.

www.pood.talutoit.ee

PRIA_EU_logod.jpg
  • Facebook Social Icon
bottom of page